Stardoll AdminStardoll Admin

 

16 DNI - Przeczytaj odpowiedzi Sharon!

Před 170 měsíci


1.  Fallen Rainbow: “Co oznacza aktywistka I czym dokładnie się zajmujesz?”

Odpowiedź:  Cześć lub tak jak mówi się na u nas na Fiji - “Bula”. Bardzo dziękuję za Twoje pytanie. B-)

Niektóre definicje aktywistki to "obrońca, adwokat, protestujący" .... Ja mam jednak indywidualne podejście. Na to z czym kojarzy mi się słowo „aktywistka” miała wpływ moja szkoła, zaangażowanie moich rodziców w sprawy naszej społeczności i ich podejście do spraw narodowych.

Dla mnie aktywistka to również ktoś, kto przeciwstawia się przemocy zwłaszcza kiedy widzi, złe traktowanie kobiet. Moje zaniepokojenie narastało już w szkole, gdy widziałam odmienne traktowanie dziewczyn i chłopców. Jeśli chcesz pomagać w zwalczaniu przemocy, weź udział/organizuj specjalne akcje, marsze, protesty. Swoje zaangażowanie możesz również ujawnić poprzez zapisanie się do organizacji zwalczających nie tylko przemoc, ale i również dbających o o ochronę środowiska czy walczących o prawa zwierząt.

 Kobiety już od dawna są zaangażowane w działania mające na celu szerzenie pokoju na świecie. Niestety nadal więcej słyszy się o samych problemach, niż o kobietach zaangażowanych w akcje mająccy na celu rozwiązywanie tych problemów.

Jako działacz przewodziłam wiele razy akcjom pokojowym, napisałam wiele artykułów w gazetach, rozmawiam cały czas z mediami na temat naszych problemów i mojej pracy w femLINKPACIFIC. Media często współpracują z nami w kampaniach na rzecz udziału kobiet w akcjach o pokoju i bezpieczeństwie na świecie oraz innych zagadnieniach, ważnych dla wielu kobiet z naszej organizacji.  

Aktywizm to działania społeczności mające na celu pomaganie tym, którzy mieli mniej szczęscia od innych. Pomoc trzeba nieść nie tylko w swoim kraju, ale i w innych. Najważniejsze, aby być specjalistą w tym czym sama się interesujesz. Nie rozdrabniaj się. Dołącz do akcji, które naprawdę Cię interesują..aktywizm to praca długoterminowa dlatego musisz kochać to co robisz!

Odwiedź  femLINKPACIFIC na Facebooku lub naszą stronę www.femlinkpacific.org.fj

 

2. Slakka: “Podziwiam Cię i zastanawiam się skąd masz tyle pewności siebie, ja prawie w ogóle jej nie mam... proszę powiedz jak można być pewnym siebie?”

Odpowiedź: Cześć lub tak jak mówi się na u nas na Fiji - “Bula”. Bardzo dziękuję za Twoje pytanie. B-)

Muszę przyznać, że jestem dosyć nieśmiała. Staram się nie ujawniać zbyt dużo o moim życiu prywatnym. Kiedy pracowałam w Telewizji stałam się osobą publiczną. Ludzie zaczęli mnie rozpoznawać na ulicy. Kiedy byłam małą dziewczynką moi rodzice zawsze mówili mi abym byłam pewna siebie, mówiła to co myślę i wierzyła w moje opinie. Po szkole chodziłam na wiele dodatkowych zajęć, które otwierały mnie na innych ludzi i sprawiały, że było mi łatwiej nawiązywać przyjaźń z innymi. Dzięki tym zajęciom stałam się pewna siebie.

W szkole średniej brałam również udział w przemówieniach, szkolnych wystąpieniach i wielu innych szkolnych akcjach. To dzięki nim mogłam wyrazić siebie w grupie.

Mając 20 lat z polecenia mojej mamy zaangażowałam się w  organizację YWCA – Young Women’s Christian Association. Tam również nauczyłam się bardzo dużo o sobie. Zdałam sobie sprawę, że mam potencjał aby komunikować się z innymi. Moja córka również należy do Fiji YWCA National Board.

Oto mój sekret…ale powiem Ci coś więcej. Mojej córce i teraz również Tobie radzę być pewnym siebie. Nie wstydź się  tego, że masz inne poglądy. Działaj! Ty Też możesz być liderem a nie tym, który stara się dopasować do większości!  Nie bądź nieśmiała, uśmiechnij się i idź zawsze do przodu z podniesioną głową. Jeśli masz pomysły dziel się nimi z innymi.

Jeśli będziesz tak postępować sama zobaczysz jak Twoje życie się zmieni!

Aby być pewnym siebie trzeba być też dobrze poinformowanym. Śledź wiadomości, dowiaduj się co się dzieje wokół Ciebie i co najważniejsze….nie pozwól nikomu twierdzić, że nie jesteś piękna i wyjątkowa!

3. MamzelleNora04: “Co robisz aby informować dzieci, które widzą przemoc w stosunku do swoich mam?”

Odpowiedź: Cześć lub tak jak mówi się na u nas na Fiji - “Bula”. Bardzo dziękuję za Twoje pytanie. B-)

To nie jest proste pytanie. Moje osobiste doświadczenia i praca, którą wykonuję dziś pozwala mi jednak na nie odpowiedzieć.  

Mama, która jest wykorzystywana przede wszystkim potrzebuje informacji. Musi sobie zdać sprawę z tego, że na świecie jest wiele kobiet mających takie same problemy. Ta mama musi musi przerwać milczenie i wziąć sprawy w swoje własne ręce. Zbyt często rodzice są ze sobą tylko z powodu dzieci. Matki nie chcą rozbijać rodziny i dlatego często tkwią w toksycznych związkach. Nie wiedzą ile cierpienia przynosi dzieciom patrzenie na ich kłócących się rodziców. Szkoły powinny mieć kluczową rolę w niesieniu pomocy. To tam zarówno dzieci, jak i matki powinny uzyskać jak najwięcej informacji o tym co zrobić w przypadku wystąpienia przemocy w rodzinie. Taki temat musi być jednak traktowany z wyjątkową delikatnością. Matki powinny być również zapraszane na takie spotkania aby uzyskać niezbędną pomoc od wyspecjalizoawanych do tego ludzi. Szkoły powinny również dołączać do kampanii 16 Dni i szerzyć informacje w sprawach niesienia pomocy.  Dzięki temu dzieci miałyby odwagę rozmawiać o swoich problemach. Szkoły powinny zapraszać kobiety, które wyzwoliły się z sideł przemocy. To one powinny informować dzieci i ich matki co należy zrobić aby przerwać ich cierpienia.

4. IloveRosalie3: “Jak to się stało, że zdecydowałaś się stworzyć femLINKpacific?”

Odpowiedź: Cześć lub tak jak mówi się na u nas na Fiji - “Bula”. Bardzo dziękuję za Twoje pytanie. B-)

Anne Walker to moja przyjaciółka, która była dla mnie ogromną inspiracją. To ona pomogła mi otworzyć organizację Fiji Young Women’s Christian Association a także zaprosiła mnie do International Women’s Tribune Centre w 1970 roku! IWTC odkryłam gdy uczyłam się o prawach kobiet i o kobietach w mediach!

Na początku mojej pracy na Fiji, oprócz pisania co jakiś czas artykułów nie było zbyt dużo możliwości. Później zdobyłam jednak pracę w telewizji i w radiu. Tam nauczyłam się naprawdę wiele. W 2000 roku zdałam sobie sprawę, że potrzebuję przerwy… wtedy przyszedł czas aktywności na różnych wystąpienich w sprawach przemocy wobec kobiet. Poznałam wtedy kilka bardzo ważnych ludzi, którzy pomogli mi założyć femLINKPACIFIC! Aby założyć femLINKPACIFIC! potrzebowałam więc wiedzy o mediach, informacji jak z nich korzystać aby informować kobiety, młode dziewczyny. To dzięki takich ludziach jak Anne odważyłam się założyć...femLINKPACIFIC. T aorganizacja ma już 10 lat i zdobyła duże uznanie w o oczach wielu. Nasza organizacja ma również swoje radio, w którym nadawanie prowadzone jest przez kobiety i dla kobiet!  Odwiedź femLINKPACIFIC na Facebooku lub naszą stronę www.femlinkpacific.org.fj. Tam dowiesz się więcej!

 

5.  serabear434: “Cześć! Jesteś inspiracją dla wielu ludzi! Myślę, że to wspaniałe, że pomagasz innym! Skąd zaczerpnęłaś inspiracje aby pracować w tym temacie? Dziękuję!”

Odpowiedź: Cześć lub tak jak mówi się na u nas na Fiji - “Bula”. Bardzo dziękuję za Twoje pytanie. B-)

Moja praca jako specjalista od mediów i jednocześnie bycie feministką to dwie rzeczy, które robiłam jednocześnie. Inspiracją była również YWCA i oczywiście takie kobiety jak Anne Walker z Australii, Vanessa griffen z Fiji i wiele innych kobiet, które wiedzą, że ich praca jest tak ważna dla tysięcy a może nawet milionów na całym świecie. Współpraca z innymi kobietami daje mi siłę i inspirację do dalszej walki o prawa kobiet.

Odwiedź femLINKPACIFIC na Facebooku lub naszą stronę www.femlinkpacific.org.fj. Tam dowiesz się więcej!


 

 

 


Reklama

Facebook

Instagram

POZNEJ NAŠE STARBLOGGERY

    ARCHIV