OnazelkaOnazelka

29 

Szkoła Projektowania - Lekcja nr. 2

Před 178 měsíci

Temat lekcji: Przygotowanie do rysowania - ołówki, kartki, i inne potrzebne rzeczy ;)

 

Ta lekcja może wam się wydać nudna, zanim jednak przejdziemy do rysowania, trzeba wspomnieć o tym CZYM rysować, a jakich środków plastycznych unikać ;) Lekcji będzie jeszcze sporo, więc o wszystkim zdążę wspomnieć przed ostatecznym konkursem (jakim? Niespodzianka ;) Dowiecie się wkrótce) A więc zaczynajmy! 

Po pierwsze, ołówki. Najlepiej mieć zawsze dwa-trzy, naprawdę dobrze zatemperowane (dzięki temu łatwo będzie nam malować drobne elementy, a sam rysunek będzie estetyczniejszy. Nikomu chyba nie podobają się grube, masywne linie). Wszystkie rysunki wykonujcie OŁÓWKIEM. Z daleka omijajcie długopisy i cienkopisy. Dlaczego? Po 1. Tracimy możliwość poprawienia obrazka. Po 2. Przy koloryzacji, cienkopisowe kontury wyglądają dziecinnie i „nieprofesjonalnie”

Kolejny punkt: Dobra gumka do ścierania. Zwykła, biała i prostokątna. Wszystkie kolorowe gumki w cytrynki, laleczki, w zabawnych kształtach odpadają. Powód? Nie ścierają one dokładnie, te kolorowe często zostawiają za sobą barwne smugi, a takiego efektu chyba nie oczekujemy.

To co najważniejsze czyli kartki. Na początek może to być zwykły zeszyt, jednak polecam rysowanie na białych kartkach a4 - Projekty na takim papierze są estetyczniejsze, i można je spokojnie przekazać na jakiś konkurs (kto wie co się zdarzy ;])

I na sam koniec: Dobra temperówka (koniecznie z ostrym nożykiem) i kredki świecowe - zwykłe bambino, najlepiej z dużą gamą kolorów, gdyż przy koloryzacji będziemy musieli cieniować projekty. Nigdy nie używajcie do barwienia strojów flamastrów czy mazaków! Powód jest prosty: Uniemożliwia nam to cieniowanie naszych dzieł, i otrzymujemy sztuczny, troszkę plastikowy efekt.

I to wszystko na dzisiaj :) Lekcja bardzo krótka, ale spokojnie! Za chwilę będzie kolejna. I… zaczniemy rysowanie! Koniec teorii, czas wziąć się do roboty kochane!

Reklama

Facebook

Instagram

POZNEJ NAŠE STARBLOGGERY

    ARCHIV